Stomatologia ogólna

Usługi

Podczas leczenia zachowawczego obiektem naszej szczególnej troski jest próchnica zębów pacjentów. Leczenie zachowawcze sprowadza się do profilaktyki próchnicy zębów oraz do leczenia powstałych ubytków próchniczych. To na tyle powszechna choroba, że jest niewielu pacjentów, którzy nigdy nie mieli próchnicy. Do występowania próchnicy przyczyniają się głównie bakterie rozwijające się w płytce nazębnej, nieprawidłowa higiena jamy ustnej i niewłaściwa dieta.

Nieleczona próchnica zębów może doprowadzić nawet do utraty zębów i stać się początkiem innych poważnych chorób.

Dlatego tak ważne są regularne wizyty u lekarza prowadzącego i właściwa profilaktyka. Pozwolą one na ograniczenie rozwoju choroby, a przy jej wystąpieniu na dynamiczne działania zapobiegawcze, które zminimalizują skutki ingerencji lekarskiej.

 

Najlepszym antidotum jest, rzecz jasna, profilaktyka. Dzięki niej można wyeliminować lub ograniczyć do minimum problemy stomatologiczne. W klinice Centrum Stomatologiczne Medicus Słupsk jako profilaktykę proponujemy naszym pacjentom profesjonalne oczyszczanie zębów. Nieusuwana płytka nazębna oraz kamień nazębny mają negatywny wpływ na zęby i dziąsła. Nieodpowiednia higiena może doprowadzić do rozwoju stanów zapalnych a w efekcie – do obniżania linii dziąseł, zaniku kości i utraty zębów.

Jak uniknąć chorób powodowanych przez zalegający kamień nazębny?

Optymalnym sposobem jest oczyszczanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Zabieg powinien być wykonywany co pół roku. Do wyboru mamy dwie metody – ręczną, w której wykorzystywana jest kireta, bądź mechaniczną, z wykorzystaniem piaskarki oraz ultradzwięków. Dokładnie oczyszczanie może trwać nawet 1 godzinę. Chociaż zazwyczaj nie jest konieczne znieczulenie, to w niektórych przypadkach podaje się je pacjentowi w celu zapewnienia mu całkowitego komfortu. Na zakończenie zęby zostają starannie wypolerowane, przy użyciu specjalnie przystosowanych do tego szczoteczek, past polerskich, oraz gumek, które pozwalają na optymalne wygładzenie powierzchni zębów. Oczyszczone zęby zostają zabezpieczone fluorem.

Jeśli nie usuniemy na czas płytki nazębnej, zmieni się ona w twardy kamień nazębny, powodujący cofanie się dziąseł i tworzenie kieszonek – przestrzeni między zębem a dziąsłem. Prowadzi to do stopniowego zaniku dziąseł a w zaawansowanym stadium dochodzi do rozchwiania, a w efekcie do utraty nawet w pełni zdrowych zębów.

Lakowanie bruzd

Uszczelnianie bruzd polega na osłonięciu bruzd zębowych przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak na przykład cukier. Lakowanie znajduje zastosowanie głównie u ludzi młodych, u których zęby nie są jeszcze objęte próchnicą.

Cennik

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem.

więcej

Zespół

Zapraszamy do zapoznania się z naszym zespołem.

więcej