Stomatologia estetyczna

Usługi

Stomatologia estetyczna SłupskUśmiech jest najważniejszą wartością człowieka. We współczesnym świecie estetyczny wygląd oznacza często różnice pomiędzy sukcesem i niepowodzeniem, zarówno w naszym osobistym, jak i zawodowym życiu. Biały, ładny, pełen blasku uśmiech, dodaje pewności siebie oraz pozytywnie wpływa na dobre samopoczucie. Zdrowa dieta, odpowiednia higiena jamy ustnej oraz stomatologia estetyczna, regularna higienizacja, jak i również systematyczne wizyty kontrolne w gabinecie u dentysty pozwalają zachować piękne, zdrowe i białe zęby przez długi czas.

Dlatego dzisiejsza stomatologia to w dużej mierze stomatologia estetyczna. Nasi specjaliści wykonują każdy zabieg tak, by w efekcie uzyskać nie tylko wynik terapeutyczny, ale by wygląd wyleczonego obszaru był estetyczny i naturalny. Najpopularniejsze zabiegi, które zawierają się w pojęciu „stomatologia estetyczna” to przede wszystkim: wybielanie zębów, usuwanie przebarwień, licówki oraz uzupełnienia widocznych braków i wyszczerbień, a nawet korygowania kształtu i ustawienia zębów. Ortodoncja niejako również może być zaliczana do stomatologii estetycznej jednak z uwagi na złożony proces stanowi odrębną dziedzinę stomatologii. Najlepsza stomatologia estetyczna w Słupsku i okolicach, to ta Medicus Clinic!

 

Wybielanie zębów Słupsk – skuteczne metody

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie jest najbardziej popularnym zabiegiem jaki stosuje współczesna stomatologia estetyczna. Istnieje bardzo dużo metod wybielania zębów zarówno domowych (paski wybielające, różnego rodzaju żele i nakładki czy pasty wybielające) jak i tych profesjonalnych wykonywanych w gabinetach stomatologicznych. Niestety konwencjonalne domowe metody są mało skuteczne i dają słaby efekt w usuwaniu głębokich osadów powstałych przez kawę, herbatę i tytoń. Są również nieskuteczne w eliminowaniu plam spowodowanych przez zażywanie leków i fluoru. Dlatego też warto zainteresować się zabiegami wchodzącymi w skład stomatologii estetycznej.

Innym aspektem, który powinien być brany przy wyborze odpowiedniej metody wybielania zębów jest trwałość zabiegu jak również jego bezpieczeństwo dla naszego szkliwa.

Tylko zabieg profesjonalnego wybielania pod kontrolą lekarza pozwoli usunąć szybko i bezpiecznie powstałe przebarwienia jak również zmiany, które spenetrowały głęboko strukturę zęba. Skuteczne wybielanie zębów pozwoli nam nie tylko odzyskać biel naszych zębów ale również utrzymać ją na dłuższy czas bez uszczerbku dla szkliwa naszych zębów.
Wybielanie zębów Słupsk – w Medicus Clinic oferujemy wybielanie zębów dwiema metodami– systemem Prevdent™ z wykorzystaniem lampy naświetlającej oraz laserową metodę Touchwhite™.

wybielanie zębów Słupsk - Touch Whithe

System Prevdent ™ Stomatologia estetyczna i wybielanie zębów w Słupsku
wybielanie zębów i ochrona jednocześnie już w Słupsku

PREVDENT jest to metoda wybielania zębów gabinetowa, jest to zabieg jednorazowy i trwa około 1,5 godziny!

System Prevdent to metoda wybielania zębów i naprawy szkliwa z wykorzystaniem lampy naświetlającej, do zastosowania w gabinecie stomatologicznym, w pełni bezpieczna i niemal bezbolesna. To co go odróżnia od innych produktów wybielających dostępnych na rynku to połączenie aktywnej substancji wybielającej – 6% nadtlenek wodoru (6% H2O2) z nano-Hydroksyapatytem (nHAp), który korzystnie wpływa na szkliwo, remineralizuje je i znacznie zmniejsza nadwrażliwość zębów. Dzięki wybielaniu zębów systemem Prevdent zęby stają się nie tylko jaśniejsze, ale także zdrowsze. Pacjent podczas procesu wybielania i w czasie po nim, ma znacząco wyeliminowaną nadwrażliwość zębów. Efekt zabiegu wybielania utrzymuje się ok 2-3 lat. Jest to jedna z popularniejszych metod wybielania zębów i bardzo doceniana przez pacjentów stomatologii estetycznej w Słupsku w Medicus Clinic.

 

System Prevdent – jak przebiega zabieg?

Cały zabieg składa się z trzech etapów i jest przeprowadzany zazwyczaj podczas jednej wizyty. Na początku procedury zostaje sprawdzony stan zębów a następnie odbywa się etap zabezpieczenia jamy ustnej, dziąseł oraz ust poprzez nałożenie specjalnego środka ochronnego. Drugi etap polega na zaaplikowaniu na zęby preparatu usuwającego przebarwienia tj. nałożenie aktywnej piany wybielającej na zęby i naświetlaniem lampą LED. Ta czynność jest powtarzana kilkukrotne. Ostatnim krokiem jest usuniecie zabezpieczeń́ z jamy ustnej i aplikacja serum PREVDENT, które zawiera dużą̨ ilość́ skoncentrowanego nano-Hydroksyapatytu. Cała procedura trwa około 1,5 godziny. Zalecenia po zabiegu: co najmniej 24 godziny po zabiegu zaleca się̨ utrzymywać́ tzw. „białą dietę̨”, czyli unikać́ produktów zawierających jakiekolwiek barwniki (kawa, herbata, cola, czerwone wino, sos sojowy, jagody, buraki itp.). Wybielanie zębów PREVDENT jest w 100% naturalne i bezpieczne! Wszystkie zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej wykonujemy w naszej klinice w Słupsku.

Wybielanie zębów TouchWhite ™

TouchWhite (Laser Fotona), to innowacyjne laserowe wybielanie zębów metoda eliminującą wady innych systemów wybielania. Technologia TouchWhite stanowi najbezpieczniejszy i najmniej inwazyjny dostępny sposób laserowego wybielania zębów. Procedura zabiegu jest bardzo prosta, wymaga jedynie standardowego środka wybielającego opartego na
wodzie (nakładanego na każdy ząb) i aktywowanego przez działanie fal lasera. Kluczem do najwyższej skuteczności procedury jest unikatowa natura długości fali lasera Fotona oraz specyficzne parametry procedury TouchWhite. Cała energia lasera jest w efektywny sposób wykorzystywana do ogrzania tylko substancji wybielającej gdzie stomatolog może osiągać znakomite wyniki zabiegu przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Stomatologia estetyczna Słupsk zapewnia wszystkie najnowocześniejsze metody wybielania zębów.

 

Laserowa metoda TouchWhite to:

 • leczenie szybkie i mało inwazyjne
 • bardzo dobre efekty zabiegowe
 • bezpieczeństwo i precyzja
 • brak nadwrażliwości pozabiegowej
 • wysoka skuteczność i gwarancja satysfakcji
 

Laserowe wybielanie zębów

 

Opatentowany system do wybielania zębów TouchWhite™ oparty jest na długości fali lasera Er: YAG, 2940 nm, która jest najlepiej absorbowana przez wodę. Eliminuje to konieczność stosowania jakichkolwiek dodatkowych cząsteczek absorbujących w żelach do wybielania zębów, ponieważ to właśnie woda jest ich podstawowym składnikiem. Co istotniejsze, uwzględniając rozważania dotyczące obciążeń termicznych, procedura TouchWhite™ jest najbardziej skuteczną i najmniej inwazyjną (czyli bezpieczną) wspomaganą laserowo dostępną metodą wybielania zębów. Ze względu na wysoką absorpcję w żelach wybielających wiązka promieniowania lasera Er: YAG jest całkowicie pochłaniana w żelu i nie penetruje w głąb tkanek miękkich ani miazgi. Całość energii lasera jest więc wydajnie wykorzystywana do ogrzania żelu. Nie ma również ryzyka przypadkowego uszkodzenia tkanek zęba, ponieważ fluencja lasera w przypadku każdego impulsu jest ustawiona na niższym poziomie w porównaniu do progu ablacji tkanek zęba. W Medicus Clinic w Słupsku doskonale wiemy czym jest stomatologia estetyczna i wybielanie zębów, dlatego w żadnym wypadku nie powinieneś obawiać się zabiegów wybielających zęby.

Metoda TouchWhite jest jedną z najbezpieczniejszych i minimalnie inwazyjnych metod wybielania wspomaganego laserem.

Licówki Słupsk

Licówki kosmetyczne to nie inwazyjna metoda odbudowy zębów. Polega na pokryciu zęba cienką warstwą kompozytu wykonanego z żywicy. Jest to skuteczny sposób na przywrócenie ładnego uśmiechu. Pozwala nie tylko na szybką odbudowę zębów, ale także na pozbycie się nieestetycznych przebarwień. Zadowalająca różnica w wyglądzie uzębienia przed i po zastosowaniu licówek kosmetycznych dostrzegalna jest natychmiast. Rozwiązanie to gwarantuje piękny wygląd zębów już w trakcie jednej wizyty stomatologicznej. Tego typu korekta kształtu i wyglądu zębów za pomocą złożonych materiałów kompozytowych ogranicza do minimum szlifowanie zębów i ma niewielki stopień utraty tkanek twardych zęba. Użycie kompozytu nie tylko odbudowuje zęby, ale pozwala na poprawę ich kolorytu. Jest to metoda łatwa w zastosowaniu i przynosząca szybką zmianę kształtu i wyglądu uzębienia. Jednak efekt estetyczny z wykorzystaniem licówek estetycznych jest czasowy. Jest to metoda polecana w przypadku niewielkich problemów z uzębieniem nie tylko bielą zębów ale ich kształtem lub innymi odstępstwami od wyglądu. Jest to doskonała metoda odbudowy kompozytowej w przypadku zniekształcenia lub złamania korony zęba (takich tak ukruszony lub złamany ząb). Założone licówki (inaczej bondy) sprawiają, że zęby są równe i mają ładny kształt oraz piękny biały kolor. Wyrównany zostaje także kolor zębów poprzez usunięcie przebarwień. Użyty materiał dopasowywany jest odcieniem do pozostałych zębów. Innym nazewnictwem stosowanym dla tego typu zabiegu stomatologii estetycznej jest BONDING. Bonding jest tańszą metodą niż zastosowanie bardziej trwałych rozwiązań, tj.: licówek porcelanowych. Nasza klinika słynie z licówek w Słupksu i jego okolicach.
 
Jakie są wskazania do zastosowania licówek estetycznych?
 • przebarwienia zębów trudne do wybielenia np.: tetracyklinowe, po
  leczeniu kanałowym;
 • niedorozwój szkliwa i zębiny (amalogenesis imperfecta);
 • niekosmetyczne wypełnienia zębów przednich;
 • ubytki brzegów zębów, ukruszenia kątów brzegów siecznych;
 • diastemy między zębami;
 • wydłużenie startych patologicznie zębów;
  zdecydowana zmiana koloru zębów

Którą metodę wybielania wybrać?

Zapytaj Lekarza!

Tak jak w każdej terapii stomatologii estetycznej (i nie tylko), kluczem do sukcesu i właściwego wyboru metody wybielania zębów jest właściwa diagnoza. Pacjenci planujący wybielić zęby często stają przed dylematem wyboru metody i szukają specjalistycznych opinii w kwestii skuteczności wybielania, procedury zabiegowej, ceny a nawet przyczyn przebarwienia zębów. Aby dokonać właściwego wyboru z punktu widzenia skuteczności i bezpieczeństwa powinniśmy ocenić nie tylko stan obecny zębów ale również właściwie określić jakie są przyczyny obecnej sytuacji i ustalić związek pomiędzy rozwojem zębów, a różnymi czynnikami, które mogą powodować ich niewłaściwy i niepożądany kolor. Istnieje ok. 50 różnych uwarunkowań i czynników zewnętrznych działających miejscowo lub ustrojowo, które mogą powodować zaburzenia rozwojowe w powstawaniu zębów i wpływać na ich kolor. Także dla właściwej oceny należy wziąć pod uwagę nie tylko same przebarwienia, ale również kondycję naszych zębów i ich właściwości, a nawet nasz wiek, styl życia itd. Tylko przy właściwie postawionej diagnozie dobrana metoda będzie skuteczna i w pełni bezpieczna. Tak więc przed podjęciem decyzji o metodzie wybielania zębów najlepiej skonsultować się ze stomatologiem. Każdy lekarz stomatologii estetycznej powinien potrafić wskazać, która metoda będzie najlepsza dla uzyskania najbardziej pożądanego przez pacjenta rezultatu. Należy pamiętać że przed wybielaniem zębów wskazane jest i należy wykonać higienizację i zdjęcie kamienia z naszych zębów jak i uzupełnić ubytki. Stomatologia estetyczna Słupsk – tylko w Medicus Clinic!

Cennik

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem.

więcej

Zespół

Zapraszamy do zapoznania się z naszym zespołem.

więcej