Stomatologia estetyczna

Usługi

Uśmiech jest najważniejszą wartością człowieka. We współczesnym świecie estetyczny wygląd oznacza często różnice pomiędzy sukcesem i niepowodzeniem, zarówno w naszym osobistym, jak i zawodowym życiu.

Czarujący uśmiech otwiera drzwi i znosi bariery, które stoją pomiędzy Tobą, a pełniejszym życiem.

Dlatego dzisiejsza stomatologia to w dużej mierze stomatologia estetyczna. Nasi specjaliści wykonują każdy zabieg tak, by w efekcie uzyskać nie tylko wynik terapeutyczny, ale by wygląd wyleczonego obszaru był estetyczny i naturalny.

Wygląd stał się kluczową cechą każdego z nas, wielu pacjentów marzy o idealnym uśmiechu a nasi lekarze starają się połączyć funkcję i piękno z wartościami oraz indywidualnymi potrzebami pacjenta.

 

Kosmetologia stomatologiczna

Wiemy, że decyzja dotycząca zmiany wyglądu zębów jest i bardzo trudna i ważna. Nasi specjaliści pomagają przejść przez to tak, aby uzyskać najbardziej korzystne i zadowalające rozwiązanie dla pacjentów, które poprawi wygląd i estetykę uśmiechu.

Lekarze Medicusa swoją ogromną wiedzę zdobywają zarówno uczestnicząc w licznych szkoleniach, jak i dzięki doświadczeniu klinicznym. Każda decyzja, jaką podejmujemy, wiąże się z bardzo dokładnym badaniem i wywiadem przeprowadzonym przez naszych stomatologów.

Ważnymi aspektami są uwarunkowania anatomiczne pacjenta, stan zdrowia jego organizmu i dokładnie opisany poziom oczekiwań co do uzyskanych efektów. Wszystko to robimy po to, by móc wybrać odpowiednią i jak najmniej inwazyjną metodę leczenia i aby w jej wyniku wysiłek zarówno lekarza prowadzącego jak i pacjenta został zwieńczony poczuciem zadowolenia leczonej osoby. Nasi lekarze są do państwa dyspozycji.

 

Wybielanie zębów

W naszej klinice pacjentom oferujemy zabieg wybielania lampą przy użyciu materiału Polla Office. Zabieg trwa 30 – 45 minut. Metoda ta ma szerokie zastosowanie. Wykorzystywana jest do wybielania plam wewnętrznych i zewnętrznych. Doskonale sprawdza się zarówno w przypadku zębów martwych, naturalnie pożółkłych oraz posiadających plamy nikotynowe, wiekowe, pokarmowe, czy powstałe w wyniku urazu miazgi. Jest to zabieg zupełnie nieszkodliwy dla szkliwa (nie dochodzi do osłabienia struktury twardych tkanek zęba). Z doświadczenia naszych klinicystów metoda ta nie powoduje nadwrażliwości pozabiegowej u pacjentów.

Licówki kosmetyczne

Korekta kształtu zębów za pomocą materiałów złożonych kompozytowych, co ogranicza do minimum szlifowanie zębów.

Wybielanie zębów TouchWhite ™

Istnieje bardzo dużo metod wybielania zębów, można stosować systemy nakładkowe w domu (paski wybielające, różnego rodzaju żele). Niestety, konwencjonalne metody są mało skuteczne i dają słaby efekt w usuwaniu osadu powstałego przez kawę, herbatę i tytoń. Są również nieskuteczne w eliminowaniu plam spowodowanych przez zażywanie leków i fluoru.

 

Laserowa metoda TouchWhite to:

  • leczenie szybkie i mało inwazyjne
  • bardzo dobre efekty zabiegowe
  • bezpieczeństwo i precyzja
  • brak nadwrażliwości pozabiegowej
  • wysoka skuteczność i gwarancja satysfakcji
 

 

Opatentowany system do wybielania zębów TouchWhite™ oparty jest na długości fali lasera Er:YAG, 2940 nm, która jest najlepiej absorbowana przez wodę. Eliminuje to konieczność stosowania jakichkolwiek dodatkowych cząsteczek absorbujących w żelach do wybielania zębów, ponieważ to właśnie woda jest ich podstawowym składnikiem. Co istotniejsze, uwzględniając rozważania dotyczące obciążeń termicznych, procedura TouchWhite™ jest najbardziej skuteczną i najmniej inwazyjną wspomaganą laserowo dostępną metodą wybielania zębów. Ze względu na wysoką absorpcję w żelach wybielających wiązka promieniowania lasera Er:YAG jest całkowicie pochłaniana w żelu i nie penetruje w głąb tkanek miękkich ani miazgi. Całość energii lasera jest więc wydajnie wykorzystywana do ogrzania żelu. Nie ma również ryzyka przypadkowego uszkodzenia tkanek zęba, ponieważ fluencja lasera w przypadku każdego impulsu jest ustawiona na niższym poziomie w porównaniu do progu ablacji tkanek zęba. 

W konsekwencji procedura może być prowadzona z minimalnym obciążeniem termicznym wywieranym na ząb, a prędkość wybielania zębów może w bezpieczny sposób zostać zwiększona od 5 do 10 razy.

Cennik

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem.

więcej

Zespół

Zapraszamy do zapoznania się z naszym zespołem.

więcej