Ortodoncja

Usługi

Klinika Stomatologii i Ortodoncji Medicus

W Klinice Medicus pomagamy pacjentom w eliminowaniu zarówno tych trudnych wad, jak i niewielkich nieprawidłowości wad zgryzu. Do naszej kliniki zapraszamy zarówno dzieci jak i pacjentów dorosłych – każdemu pacjentowi zapewniamy doskonałą opiekę wysoko wykwalifikowanej kadry pod nadzorem pani profesor Marzeny Wyganowskiej i najwyższe standardy leczenia ortodontycznego.

Ortodoncja to skuteczne długoterminowe rozwiązaniem leczenia z powodów profilaktycznych lub estetycznych poprzez korygowanie wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz korygowaniem nieprawidłowości zębowych i żuchwy. Następstwem występowania nieprawidłowości zgryzu i układu zębów mogą być inne dolegliwości jak wady wymowy, nadmierne ścieranie zębów, bruksizm zarówno u dzieci jak i dorosłych. Tak więc ortodoncja to dziedzina tak samo ważna jak stomatologia, skierowana do  pacjenta w każdym wieku której celem jest nie tylko zadbaniem o piękny uśmiech pacjenta ale przede wszystkim o stan i kondycję jego zębów i zapewnienia ich długoletniego funkcjonowania w tym – utrzymania zdrowych zębów, przyzębia i stawów skroniowo-żuchwowych

Ortodoncja koncentruje się na wyrównywaniu i prostowaniu zębów oraz na leczeniu wad układu zębowo-twarzowego wykorzystując do tego szereg różnych rodzajów metod leczenia i narzędzi. Podstawową metodą leczenia ortodontycznego są  aparaty ortodontyczne, które w fazie leczenia są dostosowywane indywidualnie pod wymagania pacjenta. W klinice Medicus stawiamy na leczenie na najwyższym poziomie, dzięki współpracy z kadrą profesorską leczymy naszych pacjentów najnowszymi metodami, bez niepotrzebnych operacji chirurgicznych i usuwaniu zębów.

Leczenie wad zgryzu – ortodonta Słupsk

W klinice stomatologii Medicus w Słupsku nasz lekarz ortodonta stosuje nowoczesne, wielofazowe metody leczenia ortodontycznego. Leczymy wady zgryzu i zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Jesteśmy kliniką ortodontyczną, w której dla każdego pacjenta opracowujemy indywidualne rozwiązania leczenia i rozwiązania terapeutyczne. W procesie leczenia wybieramy metody oraz rodzaj aparatu analizując wiek pacjenta, zaawansowanie wady zgryzu, parafunkcję układu szczękowo-twarzowego, kondycję stawów skroniowo-żuchwowych i odpowiadamy odnośnie oczekiwań estetycznych pacjenta. Jesteśmy gabinetem ortodontycznym z najwyższej klasy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem.

Ortodoncja w klinice Medicus Słupsk to szeroka gama możliwości leczenia

Ortodoncja dzisiaj posiada dość szeroki wachlarz możliwości i sposobów leczenia. Dzięki dostępnym różnym metodom leczenia ortodontycznemu można dostosować metodę do potrzeb pacjenta i jego indywidualnych cech i stanu wady zgryzu tak aby leczenie przyniosło jak najlepszy rezultat w jak najkrótszym czasie. Dopasowujemy rozwiązania medyczne do preferencji pacjenta i jego stylu życia nie tylko w kwestii doboru metody i planu leczenia ale również w kwestii doboru konkretnego aparatu ortodontycznego, jego rodzaju, sposobu noszenia, widoczności i przyszłej higieny a także kosztów. Dzieci i młodzież najczęściej nie widzą problemu w pokazywaniu aparatu ortodontycznego a nawet jego noszenie jest powodem do dumy także dla nich są oferowane dodatkowe rozwiązania takie jak  kolorowe gumki umieszczone na nazębnych mocowaniach aby noszenie aparatu było jeszcze bardziej atrakcyjne. Dorośli pacjenci decydujący się na leczenie wad zgryzu za pomocą aparatu nazębnego najczęściej preferują aparaty ortodontyczne najmniej widoczne, jak aparaty estetyczne, porcelanowe/kryształowe lub przeźroczyste nakładki Invisalign. U najmłodszych pacjentów stosujemy najczęściej aparaty ortodontyczne ruchome, które z czasem wyrżnięcia się zębów stałych zamieniane są na aparaty ortodontyczne stałe.

 

Stosujemy aparaty i leczenie ortodontyczne:

 • Aparaty ortodontyczne ruchome – aparat ruchomy to rozwiązanie najczęściej stosowane u dzieci lub osób, u których z różnych względów nie można zastosować aparatu stałego z zaczepami zamków na zębach lub łuków ortodontycznych. Stosowane do korekcji niewielkich odchyleń zębów lub stanowią początek leczenia wad zgryzu u małych dzieci jako metoda profilaktyczna i początkowa faza korekcji. Stosuje się aparaty ruchome jedno i dwuczęściowe.

 • Aparaty ortodontyczne stałe metalowe – najpopularniejsza i najtańsza opcja ortodontycznego aparatu stałego. Jego budowa opiera się o zamki, połączone ze sobą specjalnym łukiem ortodontycznym za pomocą ligatur. Łuk ortodontyczny tj. metalowy drut wywiera delikatną siłę na zęby i jest odpowiedzialny za leczenie ortodontyczne i skuteczność aparatu. Stosuje się po wyrżnięciu wszystkich zębów stałych.

 • Aparaty ortodontyczne stałe porcelanowe – odmiana aparatu stałego dla pacjentów, którzy chcą aby łuk oraz zamki ortodontyczne były mniej widoczne. Działanie aparatu polega na tej samej zasadzie co działanie aparatu stałego metalowego jednak koszt takiego rozwiązania jest większy.

 • Aparaty ortodontyczne stałe kryształowe – odmiana aparatu stałego który jest wykonany z materiałów, które powodują, iż z dalszej odległości jest on praktycznie niewidoczny. Jest on bardziej odporny na odbarwienia od aparatu stałego porcelanowego. Sposób leczenia jest analogiczny do działania aparatu stałego metalowego.

 • Nakładki ortodontyczne Invisalign – przeźroczyste i niewidoczne nakładki dopasowane do uzębienia pacjenta nakładki przesuwają stopniowo zęby. Najmniej widoczna i najmniej inwazyjna metoda leczenia ortodontycznego stosowana do leczenia niewielkich wad zgryzu.

Leczenie ortodontyczne – aparat na zęby w naszej klinice w Słupsku  gwarantuje jakość leczenia!

Leczenie ortodontyczne poprawia wygląd pacjenta oraz jego samopoczucie ale przede wszystkim pozwala uniknąć problemów ze zdrowiem naszych zębów w przyszłości. Do największych zalet leczenia ortodontycznego zaliczamy:

 • proste zęby,
 • korekta wad wymowy,
 • poprawa estetyki uśmiechu,
 • właściwe ustawienie zgryzu,
 • spłycenie bruzd nosowo – wargowych,
 • wyeliminowania stłoczenia zębów.

Prostsze zęby nawet po 3 miesiącach

 

System przezroczystych nakładek Invisalign

Każda innowacyjna cecha systemu Invisalign służy jednemu celowi – uzyskaniu wymarzonego przez Ciebie uśmiechu. Właśnie dlatego miliony osób skorzystały z naszych zdejmowanych, niemal niewidocznych nakładek i w ten sposób odmieniły swoje życie.
 
Dopasowane do uzębienia konkretnego pacjenta nakładki przesuwają stopniowo zęby. Każde małe przesunięcie oznacza zbliżanie się do nowego uśmiechu – efektywnie, delikatnie i precyzyjnie.

Stworzone, aby przekształcić każdy uśmiech

Badania kliniczne wykazały skuteczność leczenia Invisalign. W połączeniu z doświadczeniem lekarza Invisalign nakładki można wykorzystać do leczenia osób ze skrzywieniami zębów od lekkich do skomplikowanych.

 

Stworzone zmyślą o zawsze aktywnych nastolatkach

Przezroczyste nakładki Invisalign mogą teraz poprawiać uśmiech nastolatków, przy mniejszym bólu i większej precyzji, w czasie tak krótkim jak 6 miesięcy w przypadku zmian nakładek co tydzień. Dzięki nakładkom niezakłócającym codziennego życia każdy nastolatek z ufnością spojrzy w przyszłość.

 

 

Proces leczenia Ortodontycznego

W klinice Medicus stosujemy nowoczesne, wielofazowe sposoby leczenia wad zgryzu i zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych zarówno u dorosłych jak i dla dzieci. Dla każdego pacjenta przygotowujemy indywidualne rozwiązania terapeutyczne. Kierujemy się wiekiem, zaawansowaniem wady zgryzu, parafunkcją, kondycją stawów skroniowo-żuchwowych i założeniami estetycznymi, które ustalamy z każdym pacjentem. Proces leczenia ortodontycznego zazwyczaj przebiega w 3 podstawowych etapach – Konsultacja, Przygotowanie Aparatu/ Nakładek, Wyniki

1. Konsultacja

Po zakwalifikowaniu do leczenia przez lekarza Invisalign wykonujemy prześwietlenia, skany cyfrowe lub wycisk zębów pacjenta. Przygotowana dokumentacja jest podstawą do stworzenia indywidualnego planu leczenia dla każdego pacjenta i dotyczy każadej metody leczenia (aparatami ruchomymi, aparatami stałymi, nakładkami Invisalign)

 

 

2. Aparat/ Nakładki Invisalign

Pacjent otrzymuje i zakłada w gabinecie stomatologicznym w obecności lekarza aparat ortoodntyczny lub zestaw wykonanych specjalnie dla niego nakładek. W trakcie wizyty lekarz dopasowuje aparat/nakładki i przedstawia dokładne zalecenia dotyczące noszenia oraz terminarz wizyt kontrolnych.

 

3. Wyniki

Zarówno w przypadku leczenia aparatami stałymi lub ruchomymi oraz nakładkami Invisalign standardowo wizyta kontrolna odbywa się co 6-8 tygodni w celu monitorowania postępów leczenia. W przypadku leczenia metodą nakłądek Invisalign w czasie wizyty pacjent otrzymuje zestaw nowych nakładek. Po zakończeniu leczenia wymagane jest stosowanie aparatu retencyjnego, który utrzymuje zęby w ich nowej pozycji. Finalne zalecenia oraz szczegółowy harmonogram wizyt kontrolnych ustalane są indywidualnie dla każdego przypadku indywidualnie i są zawarte w planie leczenia.

 

Wybierając Klinikę Stomatologii i Ortodoncji Medicus w Słupsku każdy Pacjent może być pewny, że zostanie obsłużony z najwyższą starannością – polecany i dobry ortodonta, najwyższej klasy sprzęt zgodny ze światowymi trendami, najlepsze materiały i duże doświadczenie w leczeniu stomatologicznym i ortodontycznym – w Medicus Stomatologia Słupsk możesz liczyć na profesjonalną pomoc! Więcej informacji na temat leczenia ortodontycznego można znaleźć również w naszym poradniku.

Cennik

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem.

więcej

Zespół

Zapraszamy do zapoznania się z naszym zespołem.

więcej