Laserowe zabiegi stomatologiczne

Usługi

Laserowe leczenie  zębów Słupsk – nadwrażliwość

Nadwrażliwość zębów bierze się z odsłonięcia zębiny, którą w normalnych warunkach chronią dziąsła i szkliwo.  Odsłonięte kanaliki zębinowe wywołują uczucie dużego dyskomfortu i bólu w kontakcie z bodźcami zewnętrznymi, takimi jak ciepłe lub zimne jedzenie i napoje czy nawet sam dotyk.

Nadwrażliwość zębów może być spowodowana:

 • Zbyt mocnym szczotkowaniem.
 • Brakiem odpowiedniej higieny jamy ustnej.
 • Nieleczeniem ubytków znajdujących się przy szyjkach dziąsłowych.
 • Częstym spożywaniem kwaśnych posiłków oraz napojów.
 • Wybielaniem zębów metodami, które wykorzystują działanie sody i nadtlenek wodoru.
 

Laserowe zabiegi stomatologiczne Słupsk

 

Leczenie laserowe to jedyna taka nieinwazyjna metoda, która zapewnia całkowite pozbycie się problemu nawet już po jednym zabiegu. Procedura leczenia nadwrażliwości zębów laserem LightWalker polega na kilkusekundowych naświetlaniu nadwrażliwego zęba pokrytego fluorową substancją. W efekcie dochodzi do zeszkliwienia, czyli stopienia otwartych kanalików, powodując ich trwałe zamknięcie. To bardzo szybka metoda, która przynosi długo oczekiwaną ulgę.

 

TouchWhite – wybielanie zębów laserem w Słupsku

Konwencjonalne metody wybielania zębów są mało skuteczne i dają słaby efekt w usuwaniu osadu powstałego przez kawę, herbatę i tytoń. Są również nieskuteczne w eliminowaniu plam spowodowanych przez zażywanie leków i nadmiar fluoru.

Wybielanie zębów laserem TouchWhite to:

 • Zabieg szybki i mało inwazyjny.
 • Bardzo dobre efekty zabiegowe.
 • Bezpieczeństwo i precyzja.
 • Brak nadwrażliwości pozabiegowej.
 • Wysoka skuteczność gwarantująca satysfakcję.

Laser TouchWhite pomaga w wybielaniu zębów, aktywując nałożony na nie żel wybielający poprzez jego ogrzanie. W przeciwieństwie do innych źródeł światła stosowanych w tego typu zabiegach, w tym przypadku energia wiązki nie przenika do głębszych struktur zęba – jest w całości pochłaniana przez preparat. Umożliwiają to szczególne właściwości długości fali lasera Er:YAG. Wiązka fal Er:YAG jest bardzo dobrze absorbowana przez wodę, z której w dużej części składa się żel. Dochodzi do tego niemal natychmiastowo.

Dzięki temu lekarz nie musi stosować dodatkowych preparatów zawierających światłoczułe składniki, a pacjent nie jest narażony na nieprzyjemne powikłania ani trwałe uszkodzenie termiczne zęba lub miazgi. To najmniej inwazyjny sposób wybielania zębów laserem, który zapobiega przypadkowym uszkodzeniom, znacząco skraca czas zabiegu i poprawia komfort pacjentów.

Laserowa stomatologia dziecięca w Słupsku – bez bólu, bez znieczulenia

Laser LightWalker idealnie sprawdza się przy leczeniu naszych najmłodszych pacjentów. Laserowe leczenie zębów to zabiegi bezbolesne, delikatniejsze i niewymagające znieczulenia małego pacjenta do zabiegu. Nasz laser to jedyne narzędzie, dzięki któremu Twoje dziecko przestanie się bać wizyty w gabinecie.

 

Laserowe usuwanie próchnicy

Częstym problemem, z którym dzieci trafiają do dentysty,  jest próchnica. Ta choroba może dotknąć także dorosłych. W obu przypadkach proces jej usuwania będzie bardziej komfortowy i skuteczniejszy przy użyciu lasera.

Podczas laserowego usuwania próchnicy tkanka zęba jest opracowywana wiązką światła o dużej energii, bez kontaktu z końcówką lasera. Co istotne, laserowemu usuwaniu próchnicy nie towarzyszą nieprzyjemne wibracje ani niepokojące odgłosy typowe dla wiercenia. W przeciwieństwie do wiertła laser jest metodą zdecydowanie mniej inwazyjną – oszczędza sporą ilość zdrowej tkanki, skupiając się na  usunięciu chorej. Dzięki swojemu wybiórczemu, precyzyjnemu działaniu zapobiega powstawaniu wtórnej próchnicy. Dodatkową zaletą laserowego usuwania próchnicy jest jednoczesna dezynfekcja ubytku. W wyniku zabiegu ząb jest od razu świetnie odkażony i gotowy do założenia wypełnienia.

TwinLight – zabiegi periodontologiczne

 

 

Leczenie periodontologiczne TwinLight jest minimalnie inwazyjną formą leczenia chorób przyzębia. Procedura zabiegowa stwarza najkorzystniejsze warunki dla gojenia się zmian przyzębia poprzez usuwanie zmienionego chorobowo nabłonka wyściełającego kieszonkę przyzębną, usuwanie kamienia z powierzchni korzeni oraz zamknięcie kieszonki stabilnym skrzepem włóknikowym.

Stosowanie tej metody pozwala na skuteczne leczenie zarówno umiarkowanych, jak i ciężkich chorób przyzębia, bez konieczności stosowania skalpela i szwów.

Zabiegi endo
TwinLight ™

Leczenie endodontyczne TwinLight Endodontic Treatment (TET) niweluje dwie główne wady klasycznych procedur leczniczych: brak możliwości wyczyszczenia i usunięcia resztek ze złożonych systemów kanałów oraz brak głębokiej dezynfekcji ścian kanałów korzeniowych. 
W pierwszym etapie terapii stosowana jest rewolucyjna metoda, która wykorzystuje energię lasera Er:YAG w celu wytworzenia fotoakustycznych fal uderzeniowych. Działanie fali uderzeniowej w roztworze oczyszczającym kanał korzeniowy powoduje, że odgałęzienia boczne kanału zostają oczyszczone, a z kanalików zębinowych jest usuwana warstwa mazista. 

Po przeprowadzeniu procedury eliminuje się warstwę mazistą wokół otworu kanału dodatkowego. W pierwszym etapie promieniowanie lasera Er:YAG oczyszcza i usuwa resztki z kanałów korzeniowych i kanałów dodatkowych. W drugim etapie laser Nd:YAG głęboko dezynfekuje ściany zębiny korzeniowej. Zabiegi TwinLight są również skuteczną metodą końcowego przepłukiwania przed ostateczną obturacją.

 

 

Przyczyną chorób miazgi mogą być: 

 • głębokie ubytki próchnicze,
 • urazy zębów, pęknięcia,złamania,
 • ubytki niepróchniczego pochodzenia tj.- nadżerki, ubytki klinowe,
 • paradontoza,
 • starcia zębów.

 

W drugim etapie stosuje się głęboko penetrującą falę promieniowania laserowego Nd:YAG, która zapewnia skuteczną dezynfekcję ścian kanału korzeniowego aż do głębokości 1000 μm. Na tym etapie istotną rolę odgrywa wysoka wartość szczytowa mocy lasera Nd:YAG, dzięki czemu osiągana jest temperatura niezbędna do eliminacji bakterii.

Więcej informacji na temat laserowego leczenia zębów znajdziesz w naszym poradniku.

Cennik

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem.

więcej

Zespół

Zapraszamy do zapoznania się z naszym zespołem.

więcej