Laserowe zabiegi stomatologiczne

Usługi

Laserowe leczenie nadwrażliwości

Problem związany z powstawaniem nadwrażliwości to zawsze duży dyskomfort, z którym niełatwo jest sobie poradzić. Leczenie laserowe to jedyna taka nieinwazyjna metoda, która już po pierwszym zabiegu daje rezultat całkowitego pozbycia się problemu. Procedura leczenia laserem LightWalker jest bardzo szybka i przynosi długo oczekiwaną ulgę.

Nadwrażliwość może być spowodowana:

 • Zbyt mocnym szczotkowaniem.
 • Brakiem odpowiedniej higieny jamy ustnej.
 • Nieleczeniem ubytków znajdujących się przy szyjkach dziąsłowych.
 • Częstym spożywaniem kwaśnych posiłków oraz napojów.
 • Wybielaniem zębów metodami, które wykorzystują działanie sody i nadtlenek wodoru.
 

 

TouchWhite – laserowe wybielanie zębów

Konwencjonalne metody są mało skuteczne i dają słaby efekt w usuwaniu osadu powstałego przez kawę, herbatę i tytoń. Są również nieskuteczne w eliminowaniu plam spowodowanych przez zażywanie leków i fluoru.

Laserowa metoda TouchWhite to:

 • Leczenie szybkie i mało inwazyjne.
 • Bardzo dobre efekty zabiegowe.
 • Bezpieczeństwo i precyzja.
 • Brak nadwrażliwości pozabiegowej.
 • Wysoko skuteczności gwarancja satysfakcji.

Stomatologia dziecięca – bez bólu, bez znieczulenia

Laser LightWalker idealnie sprawdza się przy leczeniu naszych najmłodszych pacjentów. Leczenie laserowe to zabiegi bezbolesne, delikatniejsze i niewymagające znieczulenia małego pacjenta do zabiegu. Nasz laser to jedyne narzędzie dzięki któremu Twoje dziecko przestanie się bać wizyty w gabinecie.

 

 

ThwinLight – zabiegi periodontologiczne

 

 

Leczenie periodontologiczne ThwinLight jest minimalnie inwazyjną formą leczenia chorób przyzębia. Procedura zabiegowa stwarza najkorzystniejsze warunki dla gojenia się zmian przyzębia poprzez usuwanie zmienionego chorobowo nabłonka wyściełającego kieszonkę przyzębną, usuwanie kamienia z powierzchni korzeni oraz zamknięcie kieszonki stabilnym skrzepem włóknikowym.

Leczenie zmian stosowaną metodą pozwala na skuteczne leczenie zarówno umiarkowanych, jak i ciężkich chorób przyzębia, bez konieczności stosowania skalpela i szwów.

Zabiegi endo
TwinLight ™

Leczenie endodontyczne TwinLight Endodontic Treatment (TET) niweluje dwie główne wady klasycznych procedur leczniczych: brak możliwości wyczyszczenia i usunięcia resztek ze złożonych systemów kanałów oraz brak głębokiej dezynfekcji ścian kanałów korzeniowych. 
W pierwszym etapie terapii stosowana jest rewolucyjna metoda, która wykorzystuje energię lasera Er:YAG w celu wytworzenia fotoakustycznych fal uderzeniowych. Działanie fali uderzeniowej w roztworze oczyszczającym kanał korzeniowy powoduje, że odgałęzienia boczne kanału zostają oczyszczone, a z kanalików zębinowych jest usuwana warstwa mazista. 

Po przeprowadzeniu procedury eliminuje się warstwę mazistą wokół otworu kanału dodatkowego. W pierwszym etapie promieniowanie lasera Er:YAG oczyszcza i usuwa resztki z kanałów korzeniowych i kanałów dodatkowych. W drugim etapie laser Nd:YAG głęboko dezynfekuje ściany zębiny korzeniowej. Zabiegi TwinLight są również skuteczną metodą końcowego przepłukiwania przed ostateczną obturacją.

 

 

Przyczyną chorób miazgi mogą być: 

 • głębokie ubytki próchnicze,
 • urazy zębów, pęknięcia,złamania,
 • ubytki niepróchniczego pochodzenia tj.- nadżerki, ubytki klinowe,
 • paradontoza,
 • starcia zębów.

 

W drugim etapie stosuje się głęboko penetrującą falę promieniowania laserowego Nd:YAG, która zapewnia skuteczną dezynfekcję ścian kanału korzeniowego aż do głębokości 1000 μm. Na tym etapie istotną rolę odgrywa wysoka wartość szczytowa mocy lasera Nd:YAG, dzięki czemu osiągana jest temperatura niezbędna do eliminacji bakterii.

Cennik

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem.

więcej

Zespół

Zapraszamy do zapoznania się z naszym zespołem.

więcej