Implantologia

Usługi

 

Czym są i jak działają implanty zębów?

W ostatnich latach obserwuje się niezwykle dynamiczny rozwój implantologii, który jest konsekwencją ogromnego postępu nauki. Implanty stomatologiczne w doskonały sposób trwale odtwarzają brakujące zęby. Stwarzają nowe możliwości terapeutyczne i rehabilitacyjne, zapewniające pacjentom znacznie większy komfort fizyczny i psychiczny niż konwencjonalne metody leczenia protetycznego. Jest to alternatywa wobec tradycyjnych, NIE ZAWSZE satysfakcjonujących rozwiązań protetycznych.

 

Implanty zębów Słupsk

Implant zęba zastępuje korzeń utraconego zęba, stając się jego trwalszym, anatomicznie zbliżonym odpowiednikiem. Zazwyczaj jest wykonany z tytanu, którego właściwości umożliwiają dobrą integrację wszczepu z kością. To lekki, biokompatybilny i bezpieczny dla organizmu materiał. Tytanowa śrubka obrasta kością i pozostaje w niej na zawsze, stając się najbardziej stabilnym podłożem dla przyszłego zęba. Na rynku dostępne są także implanty cyrkonowe (porcelanowe), których kolor jest bardziej zbliżony do naturalnej barwy zęba. Są one jednak droższe i mniej stabilne od tytanowych.

Co ważne, uzupełnienie ubytku implantem nie pozostawia śladów na zewnątrz. Nowa korona zęba wspierana przez implant wygląda naturalnie i pozwala się znów swobodnie uśmiechać, jeść i żuć. Implanty zębów Słupsk – tylko w Medicus Clinic!

 

Ceny implantów

 

Implanty Straumann – 4800 PLN

 

Implanty zębów Straumann

 

Implanty Conelog – 3800 PLN

 

Implanty zębów Conelog

 

Implanty iSY Camlog – 3800 PLN

 

Implanty zębów iSy

 

Zalety implantów zębów

 • Nie wymagają spiłowania sąsiednich, zdrowych zębów.
 • Estetyka i wygoda użytkowania nowego uzębienia jest niezwykle zbliżona do naturalnego.
 • Odbudowują pewność siebie i podnoszą jakość życia.
 • Wzmacniają i stabilizują sąsiednie zęby.
 • Dają poczucie odzyskania swoich własnych zębów.
 • Zabieg umieszczenia implantu jest bezpieczny, a dyskomfort po nim nie większy niż po usunięciu zęba.

 

Implanty zębowe są całkowicie bezpieczne dla organizmu, ryzyko odrzucenia wynosi zaledwie 1-1,5%.

 

Wskazania do leczenia implantologicznego

Implanty stomatologiczne mogą być stosowane do praktycznie wszystkich ubytków zębowych u osób dorosłych, u których zakończył się rozwój kostny. Sprawdzą się jako uzupełnienia zarówno pojedynczych, jak i liczniejszych braków, a także przy całkowitym bezzębiu.

Implanty Słupsk – postępowanie implantologiczne w naszej klinice

Zaplanowanie leczenia implantologicznego jest poprzedzone badaniami rentgenowskimi oraz dokładnymi badaniami diagnostycznymi. Czynności te pozwalają lekarzowi określić warunki zębowe i zaproponować pacjentowi rozwiązanie adekwatne zarówno do nich, jak i do jego oczekiwań oraz możliwości.

Przebieg leczenia uzależniony jest od wybranego rozwiązania implantologicznego. Zarówno czas trwania, jak i dokładny harmonogram wizyt lekarz może określić dopiero na pierwszej wizycie konsultacyjnej.

Zabieg umieszczania implantu wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu jest on całkowicie bezbolesny. W ciągu kilku dni po zabiegu mogą pojawić się nieznaczne dolegliwości, ale zwykle nie są one większe niż te występujące po usunięciu zęba.

 

SGS Dental Implant System

Setki tysięcy ludzi na całym świecie używają szwajcarskich implantów SGS Dental, które są zatwierdzone w Stanach Zjednoczonych przez FDA i w Europie przez CE. Spełniając najsurowsze normy międzynarodowe, implanty SGS zapewniają rozwiązanie w każdej sytuacji i pozwalają  na nowo cieszyć się perłowobiałym uśmiechem.

Tytanowy stop klasy V, z którego powstają, cechuje się lepszą stabilnością strukturalną i może znosić większe obciążenie niż implanty stomatologiczne z czystego tytanu. 

Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii system implantów SGS uzyskał jakość, na którą udziela dożywotniej gwarancji swoim pacjentom.

Dodatkowe informacje dotyczące implantów SGS znajdują się na stronie www.sgs-dental.com

Pobierz ulotkę

 

Implanty Straumann

Firma Straumann od ponad 60 lat pozostaje jednym z najbardziej innowacyjnych liderów w implantologii.

Produkty firmy Straumann powstają z wysokiej jakości materiałów precyzyjnie wytwarzanych w Szwajcarii. Przełomowe innowacje, takie jak powierzchnia SLActive® lub materiał wysokiej wytrzymałości Roxolid®, przyczyniają się do skuteczniejszego stosowania implantów i większej satysfakcji pacjentów.

Nieliczne dostępne na rynku implanty stomatologiczne są naukowo przebadane. Należą do nich implanty Straumann®, które są jednym z najlepiej udokumentowanych systemów implantologicznych. Poświęcono im ponad 30 lat szerokich badań naukowych i klinicznych doświadczeń, które przełożyły się na ponad 3000 naukowych publikacji.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.wszystkooimplantach.pl

 

Co wyróżnia implanty Straumann?

 • Ponad 30 lat doświadczenia klinicznego oraz ponad 3000 publikacji naukowych.
 • Ponad 14 milionów implantów wprowadzonych na całym świecie.
 • Precyzja i jakość „made in Switzerland”.
 • Zaufana marka w ponad 70 krajach.
 • SLActive® – unikatowa powierzchnia dla lepszej przewidywalności i krótszego czasu leczenia.
 • Roxolid® – unikatowy materiał dla mniej inwazyjnych opcji leczenia.
 • Wieczysta gwarancja na implanty Straumann.

 

Procedura leczenia
5 kroków do nowego uśmiechu

Dokładna diagnostyka, indywidualna konsultacja oraz leczenie przygotowawcze są ważnymi kamieniami węgielnymi dla skutecznej terapii implantami stomatologicznymi.

 • Krok 1: Diagnostyka i podejmowanie decyzji
 • Krok 2: Implantacja – implant zostaje umocowany w kości
 • Krok 3: Okres gojenia – implant zrasta się z kością
 • Krok 4: Twoje nowe zęby są robione w laboratorium protetycznym
 • Krok 5: Umocowanie ostatecznej rekonstrukcji
  implanty słupsk cykl leczenia

Cennik

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem.

więcej

Zespół

Zapraszamy do zapoznania się z naszym zespołem.

więcej