Diagnostyka

Usługi

Współczesna stomatologia oferuje szeroki wachlarz możliwości diagnostycznych, który nie tylko znacznie ułatwia pracę lekarzowi, ale pozwala również na kontrolę przebiegu leczenia.

Diagnostyka Słupsk – w naszej klinice metody obrazowania RTG na kliszy zastąpiliśmy czujnikiem cyfrowym, który po przetworzeniu pozwala na zobrazowanie zdjęcia z dużą dokładnością na ekranie komputera. Do dyspozycji naszych pacjentów mamy pantomogram dzięki któremu na jednym zdjęciu możemy zobaczyć i ocenić wszystkie zęby zarówno szczęki jak i żuchwy oraz RVG, które daje możliwość wykonania zdjęć celowanych na przykład w trakcie leczenia endodontycznego.

Nasza diagnostyka w Słupsku wykorzystuje radiografię cyfrową, która pozwala na dokonywanie rzeczywistych pomiarów w obrębie wykonanego zdjęcia cyfrowego. Zdjęcie może być następnie wydrukowane lub zapisane z pamięci komputera. Obraz powstaje natychmiast – w czasie rzeczywistym. Dzięki temu proces leczenia jest dynamiczny, a samo badanie trwa zaledwie chwilę. Powstałe zdjęcia dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu mogę być obrabiane przez naszych specjalistów (m.in. kontrast ostrość, pomiary, powiększenie) i archiwizowane. Zasadniczą zaletą radiografii cyfrowej jest także redukcja dawki promieniowania, którą pacjent przyjmuje podczas ekspozycji. Dzięki temu badanie jest mniej szkodliwe niż wykonane na klasycznej kliszy. Natomiast lekarz otrzymuje większą liczbę cennych informacji przy podejmowaniu kolejnych decyzji związanych z leczeniem. Wykonane zdjęcia stanowią integralną część historii pacjenta przechowywaną w naszym archiwum.

Kamera wewnątrzustna firmy kodak pozwala na

  • Obrazowanie wnętrza jamy ustnej.
  • Wykonywanie zdjęć jamy ustnej pacjenta do dokumentacji.
  • Zobrazowanie pacjentowi postępów w trakcie leczenia.

Jest to bardzo cenne urządzenie wykorzystywane przez naszą diagnostykę w Słupsku, pozwalające pokazać pacjentowi, jak wyglądają jego zęby i błona śluzowa. Dzięki temu można prowadzić czytelną dla pacjenta edukację i lepiej poinformować pacjenta o stanie jego jamy ustnej. Dzięki temu pacjent może w prosty sposób wyobrazić sobie i zrozumieć istotę prowadzonych i proponowanych zabiegów w obrębie jamy ustnej, a także zobaczyć postępy leczenia w poszczególnych etapach.

Mikroskop

Do dyspozycji w naszej klinice mamy również mikroskop firmy Seliga. Jego użycie przez lekarza prowadzącego pozwala dostrzec najdrobniejsze szczegóły w strukturze zębów zarówno podczas diagnostyki, jak i w trakcie terapii. Dzięki jego zastosowaniu pozwala na powiększenie leczonego obszaru 6x, 10x, 16x, czy nawet 25x. Jest to nieoceniona pomoc podczas zabiegów resekcji wierzchołka korzenia, zamykania perforacji wewnętrznych i zewnętrznych, odnajdywania ujść dodatkowych kanałów, udrażniania kanałów, opracowania kanałów, które mają nietypową budowę anatomiczną.

Cennik

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem.

więcej

Zespół

Zapraszamy do zapoznania się z naszym zespołem.

więcej